ENGLISH

Teşvİk Ve Yatırımlar

Risk sermayedarları, Türkiye ‘de de iyi kazandıracak işlere yatırım yapıyorlar. İşsiz ama iyi bir iş fikri olanlar, sermaye sorununu risk sermayesi şirketlerine giderek çözebilirler. Kriz zamanlarında kendi işini kurmanın bir yolu da risk sermayedarlarından kaynak sağlayarak, iyi bir iş fikrine yatırım yapmaktır. Krizi fırsata dönüştürmek isteyenler, risk sermayesi yönetimiyle fikirlerini hayata geçirebili, iyi bir kazanç düzeyi yakalayabilirler. İnandığınız bir projeniz var iserisk sermayedarlarına gidebilirsiniz.

KAR GARANTİ İSE SERMAYE HAZIR!

Biindiği gibi risk sermayedarları, parasal kaynağa sahip olan ve kazanrıcacak iş fikirlerine yatırım yapma riskini alan kişilere deniliyor. Risk sermayesi uygulaması artık Türkiye’de de var. Özellikle yeni ekonomi ile ilgili fikri olup parası olmayan girişimcilere kaynak sağlamak için ortaya çıkan risk sermayedarları, artık karlı olduğuna inandıkları başka sektörlere de yatırım yapıyorlar. Bu tip risk sermayesi bulabilceğiniz yerlerin ve nasıl başvuracağınıza ilişkin yönlendirici bilgileri aşağıda bulacaksınız. Öncelikle bir proje hazırlanması gerekiyor. Bu projenin en önemli özelliği fizibiletesi. Yatırım alanı, maliyeti, kadrosu,pazarı... herşey inceden inceye hesap edilmiş olmalı. Ve tabiki inandırıcı, kesinlikle doğru hesaplamalara dayanmalı. Çünkü risk sermayedarları, inanmadıkları bir projeye asla yatırım yapmazlar.

Risk sermayesi sağlayan şirketler girişimcileri farklı seviyelerde ele alarak, fon aktarımı, teknoloji sağlanması, iş planını oluştutulması, stratejik yönetim ve karar alma gibi konularda destek ve danışmanlık sağlıyorlar. Bunun yanında fiziksel destek de (ofis,internet erişimi, gerekli altyapı donanımı gibi) sağlanabiliyor.

TTGV
TTGV
Türkiye Teknoloji Geliştirme Vakfı, kendisine endüstriyel teknoloji projeleri kapsamında tahsis edilen 7 milyon dolar tutarında fon ile, en az iki adet risk sermayesi fonunun oluşumuna destek sağlayacak.
DETAYLI BİLGİ
TÜRKİYE HALK BANKASI
TÜRKİYE HALK BANKASI
Ülkemizde gerek küçük ve orta ölçekli işletmeleri desteklemek gerekse de yeni girişimcilerin finansmanına yardımcı olmak amacıyla T. Halk Bankası önemli bir görevi, üstlenmiş durumdadır.
DETAYLI BİLGİ
KREDİ GARANTİ FONU
KREDİ GARANTİ FONU DETAYLI BİLGİ
HALK YATIRIM MENKUL DEĞERLER A.Ş.
HALK YATIRIM MENKUL DEĞERLER A.Ş. DETAYLI BİLGİ
KOSGEB AR-GE DESTEKLERİ
KOSGEB AR-GE DESTEKLERİ DETAYLI BİLGİ
TÜBİTAK VE TİDEB AR-GE DESTEKLERİ
TÜBİTAK VE TİDEB AR-GE DESTEKLERİ DETAYLI BİLGİ
EUREKA-TÜRKİYE
EUREKA-TÜRKİYE DETAYLI BİLGİ
TÜRKİYE TEKNOLOJİ GELİŞTİRME VAKFI(TTGV)
TÜRKİYE TEKNOLOJİ GELİŞTİRME VAKFI(TTGV) DETAYLI BİLGİ
TTGV TARAFINDAN DESTEK VERİLEN PROJELER
TTGV TARAFINDAN DESTEK VERİLEN PROJELER DETAYLI BİLGİ
BİZE ULAŞIN Zafer Mahallesi Şehitler Cad. No:6 Çorlu Tekirdağ - Türkiye PK59850
TELEFON +90 282 651 10 96
FAKS +90 282 651 35 10
E-POSTA corlutso@corlutso.org.tr
Duyurular Kurumsal Doküman Arşivi Firma Rehberi Üye Girişi Bize Ulaşın

Mail Listemize Katılın

Yandaki formu kullanarak mail listemize katılabilir,
yeniliklerden ve duyurulardan anında haberdar olabilirsiniz.