ÇORLU TİCARET VE SANAYİ ODASI

EN DE

TOBB RSS Bağlantıları

Türkiye'den İşbirliği Teklifleri

İş Birliği Teklifleri https://boft.tobb.org.tr/yeni/Rssboft.php

 

Dünyadan İşbirliği Teklifleri

İş Birliği Teklifleri https://isbirilan.tobb.org.tr/yeni/Rssisbirilan.php

 

İhale, Özelleştirme ve Yatırım Projeleri

İş Birliği Teklifleri https://ihale.tobb.org.tr/yeni/RssIhale.php

 

RSS Nedir?

RSS çeşitli internet siteleri tarafından yayınlanan haber vb. içeriğin tek bir ortamdan topluca izlenebilmesine olanak sağlayan yeni bir içerik besleme yöntemidir. RSSReal Simple Syndication, RDF Site Summary veya Rich Site Summary (Zengin Site Özeti) kelimelerinin baş harflerinden oluşan kısaltmadır. XML biçiminde olan RSS dosyaları ilk olarak NetScape firması tarafından geliştirilmeye başlanmıştır. RSS dosyalarının kullanımı her geçen gün artarak yaygınlaşmaktadır.


RSS yöntemini destekleyen sistelerin hazırladıkları XML biçimli dosyalara bir çok programla erişmek mümkündür. XML okuyucusu olan bu programlar, web gezgini veya e-posta istemcisi olabileceği gibi sadece RSS içereriği izlemek için hazırlanan masaüstü programları da olabilir.
 
RSS ikonunu gördüğünüz herhangi bir yerde, RSS verilerini RSS istemcinizi kullanarak alabilirsiniz.
 
Genel olarak, RSS verilerini, XML dosyaları olduğu için Internet Explorer içinden görebilirsiniz. Ancak sayfayı devamlı yenilemek ve RSS verilerini bu şekilde izlemek çok da verimli bir yöntem değildir. Bunun için pek çok insan, bazı RSS istemcileri kullanarak RSS verilerini takip eder. RSS veri "toplayıcıları", RSS verilerini toplamanız ve takip etmeniz için uygun arabirim sunarlar.

RSS Akışları Outlook programı ile okunabilir, Bunun için Sol tarafta bulunan "Kişisel Klasörler" listesinin altında bulunan "RSS Akışları"na sağ tıklayarak açılan menüde "Yeni RSS Akışı Ekle" ile ustte bulunan linki veya linkleri ekleyebilirsiniz veya İşletim sisteminize göre kullanabileceğiniz RSS programlarının listesine aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz.

RSS Okuma Programlarıİçerikleri Site Üzerinde Görüntülemek İçin Aşağıdaki Linkleri Kullanabilirsiniz. (iframe üyelikleri)

Türkiye'den İşbirliği Teklifleri

https://boft.tobb.org.tr/yeni/

 

 

Dünyadan İşbirliği Teklifleri

https://isbirilan.tobb.org.tr/yeni

 

 

ihale, Özelleştirme ve Yatırım Projeleri

https://ihale.tobb.org.tr/yeni