DEUTSCH ENGLISH
KEP Adresi: corlutso@hs03.kep.tr

Bölgesel Kalkınmada AR-GE ve İnovasyon

Başvurulan Kurum:  KOSGEB – Meslek Kuruluşu Destek Programı

Başvuru Tarihi: 28 Şubat 2017

Proje Başlangıç Tarihi: 09 Mayıs 2017

Proje Süresi : 12 ay

Hibe Miktarı : 39.750,00 TL

Kullanılan Hibe Miktarı : 19.875,00 TL

Proje Amacı :
ÇORLU TİCARET VE SANAYİ ODASI OLARAK ÜYELERİMİZİN MEVCUT DURUMLARI HAKKINDA BİLGİ SAHİBİ OLMAK VE EKSİKLİKLERİNİ GİDEREBİLMEK VE REKABET GÜÇLERİNİN ARTMASINA KATKI SAĞLAMAK ÖNEMLİ GÖREVLERİMİZDENDİR. ODAMIZ 2014-2017 STRATEJİK PLANI DAHİLİNDE ÜYELERİMİZİN ARAŞTIRMA - GELİŞTİRME KAPASİTESİNİN GELİŞTİRİLMESİ HUSUSU BİZİM İÇİN ÖNEM ARZ ETMİŞTİR. BU DOĞRULTUDA ÇORLU’DA AR-GE VE İNOVASYON VE YENİLİKÇİLİK KÜLTÜRÜ ALANLARINDA KURUMSAL ALTYAPI VE KAPASİTENİN GELİŞTİRİLMESİNE KATKI SAĞLAYARAK UZUN VADEDE DE BÖLGE EKONOMİSİNİN GELİŞİMİNİ SAĞLAMAKTIR. AYRICA ÇORLU TİCARET VE SANAYİ ODASINA KAYITLI ÜYE KOBİ'LERİN AR-GE, İNOVASYON  VE DIŞ TİCARET KAPASİTESİNİN GÜÇLENMESİNE KATKIDA BULUNMAKTIR. BÖYLECE ORTA VADEDE BÖLGEDE YENİLİKÇİ KÜLTÜRÜNÜN GELİŞİMİ SAĞLANACAKTIR.

Ana Faaliyetler :

-ÇORLU BÖLGESEL AR-GE VE İNOVASYON ANALİZİNİN YAPILMASI
-PROJEDE ÖNGÖRÜLEN EĞİTİMLERİN PLAN VE PROGRAMLARININ HAZIRLANMASI VE EĞİTİMLERİN VERİLMESİ
-AR-GE BİRİMİ KURULMASI VE PERSONEL İSTİHDAM EDİLMESİ
-AR-GE BİRİMİ PERSONELİNİN FİRMALARI YERİNDE ZİYARET ETMESİ VE TEKNİK DESTEK SAĞLAMASI
- DIŞ TİCARET İSTİHBARAT OFİSİNİN ODAMIZDA AR-GE SERVİSİMİZDE YER VERİLMESİ VE MARKA PATENT BİLGİ VE DOKÜMAN BİRİMİ İLE ENTEGRE ÇALIŞMASI
-AR-GE PERSONELİNİN KAMU-ÜNİVERSİTE-SANAYİ (KÜSİ) İŞBİRLİĞİ İLE FİRMA ZİYARETLERİNDE BULUNMASI.
-ÇORLU BÖLGESEL AR-GE VE İNOVASYON ANALİZ RAPORU BROŞÜRLERİNİN BASILMASI VE DAĞITIMI
-BİLİM SANAYİ VE TEKNOLOJİ İL MÜDÜRLÜĞÜ , KOSGEB VE NAMIK KEMAL ÜNİVERSİTESİ TEKNOPARK A.Ş. GENEL MÜDÜRLÜĞÜ, AKADEMİK DANIŞMAN VE ÜYELERİN KATİLİMİ İLE ORTAK AKIL TOPLANTISI DÜZENLENMESİ.

Beklenen Sonuçlar :

-KAPASİTE RAPORU OLAN VE AYNI ZAMANDA ÜRETİM YAPAN 765 KOBİ NİTELİĞİNDEKİ FİRMAMIZA AR-GE VE İNOVASYON VE MARKA/PATENT KONULARINDA MEVCUT KAPASİTEYİ BELİRLEMEK VE BEKLENTİLERİ ÖLÇMEK İÇİN GENİŞ KAPSAMLI BİR ANKET UYGULANACAKTIR.
-ANKET SONUCUNDA HİZMET SAĞLAYICI TARAFINDAN RAPOR OLUŞTURULACAK. İLGİLİ RAPOR BİLGİLENDİRME KİTAPÇIĞI YAPILARAK TÜM ÜYELERİMİZE DAĞITILACAKTIR.
-AR-GE BİRİMİ KURULARAK ODAMIZDA 1 PERSONELİN İSTİHDAMI SAĞLANACAKTIR.
-İLGİLİ PERSONEL; AR-GE VE İNOVASYON VE MARKA/PATENT VE DIŞ TİCARET KONULARINDA ÜYELERİMİZE İHTİYAÇLARI DOĞRULTUSUNDA TEKNİK DESTEK OLACAK, ANKET ANALİZİ VE RAPORUNA GÖRE AR-GE VE İNOVASYON KAPASİTESİ DÜŞÜK AMA UYGULAMA POTANSİYELİ YÜKSEK FİRMALARA PROJE DAHİLİNDE ZİYARETLER YAPACAKTIR.
-ODAMIZ ÜYELERİNİN TALEPLERİ DOĞRULTUSUNDA AYRICA EKONOMİK BİLGİLERİN, İŞSİZLİK VB. VERİLERİNİN ARAŞTIRMASINI YAPACAKTIR.
-SEKTÖREL ARAŞTIRMALAR YAPARAK ÜYELERİMİZE SUNACAK VE YAPILAN ANKET ÇALIŞMASININ SONUÇLARI DOĞRULTUSUNDA ÜYELERİMİZİN İHTİYAÇLARI BELİRLENEREK GEREKLİ EĞİTİMLERİN/DANIŞMANLIĞIN ALINMASINI SAĞLAYACAKTIR.
-AR-GE BİRİM PERSONELİMİZ; AR-GE VE İNOVASYON, MARKA/PATENT KONULARINDA ÜYELERİMİZE VE ÖZELLİKLE EĞİTİME KATILAN FİRMALARA İHTİYAÇLARI DOĞRULTUSUNDA TEKNİK DESTEK VERECEKTİR.
-BİLİM, SANAYİ VE TEKNOLOJİ İL MÜDÜRLÜĞÜ, KOSGEB VE NAMIK KEMAL ÜNİVERSİTESİ TEKNOPARK A.Ş. GENEL MÜDÜRLÜĞÜ İŞBİRLİĞİNDE ORTAK AKIL TOPLANTISI YAPILARAK BÖLGEDEKİ KOBİ’LERİN AR¬GE VE İNOVASYON, MARKA VE PATENT KONULARINDA BİLGİLENDİRİLMELERİ AMAÇLANMIŞTIR.
-TRAKYA KALKINMA AJANSI İLE YAPTIĞIMIZ GÖRÜŞMELER ÇERÇEVESİNDE DIŞ TİCARET İSTİHBARAT OFİSİNİN ODAMIZDA AR-GE SERVİSİMİZDE YER VERİLMESİ VE MARKA PATENT BİLGİ VE DOKÜMAN BİRİMİNİN ODAMIZDA KURULMASI.
-AR-GE İNOVASYON, MARKA/PATENT VE DIŞ TİCARET ANALİZ SONUÇLARINA GÖRE ÜYELERİN İHRACAT KAPASİTESİNİN ARTIRILMASI AMACIYLA TÜRK EXİMBANK ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ ODA HİZMET BİNASINDA GÖREVE BAŞLAYACAKTIR.
-2017 YILI ÇORLU EKONOMİK RAPORU HAZIRLANACAKTIR.
AR-GE ve İnovasyon Eğitimi, 10-11 Ağustos 2017

AR-GE ve İnovasyon Eğitimi, 01-02 Şubat 2018

Marka – Patent Eğitimi, 22 Eylül 2017

Marka – Patent Eğitimi, 12 Ocak 2018

21 Kasım 2017 Tekirdağ Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Fahrettin Akçal, KOSGEB Tekirdağ- Çorlu Müdürü Tolga Erkan ve NKÜ Teknopark A.Ş. Teknoloji Transfer Ofisi Uzmanı Gamze Acar’ ın katılımı ve bilgilendirme sunumları ile “Ortak Akıl Toplantısı” gerçekleştirilmiştir.
BİZE ULAŞIN Zafer Mahallesi Şehitler Cad. No:6 Çorlu Tekirdağ - Türkiye PK59850
TELEFON +90 282 651 10 96
FAKS +90 282 651 35 10
E-POSTA corlutso@corlutso.org.tr
Duyurular Kurumsal Doküman Arşivi Firma Rehberi Üye Girişi Bize Ulaşın

Mail Listemize Katılın

Yandaki formu kullanarak mail listemize katılabilir,
yeniliklerden ve duyurulardan anında haberdar olabilirsiniz.