ENGLISH

HABERLER

30 Ağustos Zafer Bayramımız Coşkuyla Kutlandı

31 Ağustos 2018
30 Ağustos Zafer Bayramımız Coşkuyla Kutlandı

30 Ağustos Zafer Bayramı tüm yurtta olduğu gibi Çorlu'da da tören ve etkinliklerle kutlandı.

Atatürk Meydanı'nda düzenlenen ilk törende Çorlu Kaymakamlığı, 5. Kolordu ve Garnizon Komutanlığı ve Çorlu Belediyesi çelenklerinin Atatürk Anıtı'na anıta sunuldu. Tören saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla son buldu.

Çelenk sunma töreninin ardından Çorlu Kaymakamlığı yeni hizmet binasında tebrikat töreni gerçekleştirildi.

Odamız Yönetim Kurulu Başkanı İzzet Volkan’ın da iştirak ettiği Kaymakamlık makamında gerçekleştirilen tebrikat töreninde Çorlu Kaymakamı Levent Kılıç, 5. Kolordu ve Garnizon Komutanı Tümgeneral Gürsel Yüz ve Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt; resmi kurumların temsilcileri, askeri erkân, siyasi parti temsilcileri ve sivil toplum örgütü temsilcilerinin tebriklerini kabul etti.

30 Ağustos Zafer Bayramı kutlama programı Kaymakamlık makamındaki tebrikat töreninin ardından Omurtak Caddesi'nde yapılan etkinliklerle devam etti. Çorlu Kaymakamı Levent Kılıç, 5. Kolordu ve Garnizon Komutanı Tümgeneral Gürsel Yüz ve Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt, tören aracı ile halkı ve tören kıtalarını selamladı.

Günün anlam ve önemini belirten konuşmalar ve şiirlerin okunmasının ardından Çorlu Belediyesi Halk Oyunları Ekipleri ile Çorlu Halk Eğitim Merkezi Halk Oyunları Ekipleri gösterilerini sergilediler. 30 Ağustos Zafer Bayramı töreni, askeri bandonun çaldığı askeri marşlar eşliğinde tören birliklerinin yapmış olduğu geçit töreni ile son buldu.

GÜNCEL
BİZE ULAŞIN Zafer Mahallesi Şehitler Cad. No:6 Çorlu Tekirdağ - Türkiye PK59850
TELEFON 0850 305 59 59
FAKS +90 282 651 35 10
E-POSTA corlutso@corlutso.org.tr
Duyurular Kurumsal Doküman Arşivi Firma Rehberi Üye Girişi Bize Ulaşın

Mail Listemize Katılın

Yandaki formu kullanarak mail listemize katılabilir,
yeniliklerden ve duyurulardan anında haberdar olabilirsiniz.