DEUTSCH ENGLISH

DUYURULAR

Çorlu Mühendislik Fakültesi Sektör Tümleşik Eğitimi

28 Aralık 2018

                                                                                                                Tarih     :28/12/2018

                                                                                                                Sayı       :13028

SAYIN ÜYEMİZ

Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi (NKÜ) Çorlu Mühendislik Fakültesi 2018-2019 Eğitim- Öğretim Bahar yarıyılı itibariyle tüm bölümlerde Sektör Tümleşik Eğitim uygulamasına başlamıştır. Mühendislik eğitiminde bu yeni model ile mühendis adayı olan öğrencilerin öğrenim süreleri içerisinde kazandıkları teorik bilgi ve deneyimlerini pekiştirmek, laboratuvar ve atölye uygulamalarında edindikleri beceri ve deneyimlerini geliştirmek, görev yapacakları kurum/kuruluşlarındaki sorumluluklarını, ilişkileri, organizasyon ve üretim süreçlerini ve yeni teknolojileri tanımalarını sağlamak amaçlanmaktadır,

Sektör Tümleşik Eğitim kuruluşlarının sektör tümleşik eğitim programı uygulaması kapsamındaki yükümlülüğü;

  • Sektör Tümleşik Eğitimi öğrencisinin işe devamlılığını ( %80 devam zorunluluğu) takip etmek,
  • Dönem sonunda başarı durumunu değerlendirmek üzere bir sorumlu belirlemek ve ilgili alandaki bilgi, birikim ve tecrübelerinin arttırılmasına katkıda bulunmaktır.

Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi, sektör tümleşik eğitimi mühendis adaylarını 5510 sayılı Kanun gereği İş Kazası ve Meslek Hastalıklarına karşı sigortalar. Bu konuda sektördeki kuruluşların bir yükümlülüğü yoktur. Sektör Tümleşik Eğitim kapsamındaki öğrencilere program süresince ücret ödenip ödenmeyeceği, ilgili mevzuat çerçevesinde anlaşma yapılan kuruluşunun inisiyatifindedir. Ayrıca İŞKUR ile yapılan protokol çerçevesinde Sektör Tümleşik Eğitim uygulaması İŞKUR'un İŞBAŞI eğitim modeli ile entegre edilmiştir. Bu kapsamda işbaşı eğitim programının şartlarını sağlayan iş yerleri ve öğrenciler için bu programdan faydalanma imkânı ortaya çıkmaktadır. Öğrencilerin Sektör Tümleşik Eğitime başlayabilmesi için, 4.sınıf öğrencisi statüsü kazanması gerekir. STE süresi haftada üç işgünü olmak üzere (3 işgünü x 14 hafta x 1 yarıyıl) bir dönemde 42 iş günüdür.

Söz konusu uygulamaya katılmak isteyen üyelerimizin http://cmf.nku.edu.tr adresinde bulunan "Sektör Tümleşik Eğitim Öğrenci Talebi" sayfasından Talep Girişi yapılması gerekmektedir.

Bilgilerinize sunarız.

Saygılarımızla,

İbrahim KARAĞÖZ

Genel Sekreter

GÜNCEL
BİZE ULAŞIN Zafer Mahallesi Şehitler Cad. No:6 Çorlu Tekirdağ - Türkiye PK59850
TELEFON 0850 305 59 59
FAKS +90 282 651 35 10
E-POSTA corlutso@corlutso.org.tr
Duyurular Kurumsal Doküman Arşivi Firma Rehberi Üye Girişi Bize Ulaşın

Mail Listemize Katılın

Yandaki formu kullanarak mail listemize katılabilir,
yeniliklerden ve duyurulardan anında haberdar olabilirsiniz.