DEUTSCH ENGLISH

HABERLER

ÇESAV Toplantısında “Bir Nefes De Siz Olun Kampanyası” Başlatıldı

31 Ocak 2019
ÇESAV Toplantısında “Bir Nefes De Siz Olun Kampanyası” Başlatıldı

Çorlu Eğitim ve Sağlık Vakfı (ÇESAV), Çorlu Devlet Hastanesine 5 adet solunum cihazı alınabilmesi için Çorlu Kaymakamlığının da desteği ile “Bir Nefes de Siz Olun” kampanyası başlattı.

Çorlu Devlet Hastanesine Trakya Bölgesinde vatandaşlara en iyi sağlık hizmetini vermek için çalışmaların aksamaması ve ihtiyaçların acilen giderilmesi adına ÇESAV ve Çorlu Kaymakamlığının da desteği ile hastaneye kazandırılacak olan 5 adet solunum cihazı için “Bir Nefes de Siz Olun” kampanyası başlatıldı.

Gerçekleşecek olan kampanya ile ilgili açıklamada bulunan Çorlu Kaymakamı Cafer Sarılı, “Çorlu Devlet Hastanesi, Trakya bölgesinde nitelikli sağlık hizmetleri yönünden çok hızlı bir büyüme trendi göstermiştir. Hastanemize müracaat eden bölgemiz hastaları ve hasta yakınlarının taleplerini en iyi şekilde karşılamanın azim ve gayreti içerisindedir. Hastanemizin 2018 yılı toplam poliklinik hasta sayısı 1 milyon 589 bin olmuştur. Anjiyo ve KVC gibi ileri tetkik gerektiren teşhis ve tedaviler başarı ile gerçekleştirilmektedir. Hastane başhekimimiz ve hastane yetkilileri ile yaptığımız görüşmelerde özellikle yoğun bakım ünitelerinde solunum cihazına ihtiyaç olduğu tespit edilmiştir. Solunum cihazına (ventilatör) ihtiyacı olan hastalarımızın hastanemizden daha iyi hizmet almalarını teminen beş adet solunum cihazının kazandırılmasının gereklilik arz ettiği görülmektedir. Bu kapsamda Çorlu Devlet Hastanesi yoğun bakım ünitelerinde özellikle solunum cihazına ihtiyaç duyan hastalarımızın beklentilerinin karşılanması için Çorlu Eğitim ve Sağlık Vakfı (ÇESAV) aracılığıyla beş adet solunum cihazı alınması çalışması başlatılmıştır. Çorlu Devlet Hastanesine solunum cihazı kazandırılmasına yönelik bölgemizdeki kurum kuruluş sivil toplum örgütleri, esnaf, sanayici, iş insanları ve hayırsever vatandaşlarımızın yardımlarına ihtiyacımız bulunmaktadır. Yardımseverlerin isimleri veya ticaret unvanları hastane başhekimliği koridorunda halkımızın görebileceği alanda panoda şükranla anılacaktır. Çorlu Eğitim ve Sağlık Vakfı’nın başlatmış olduğu kampanya Kaymakamlığımızca uygun görüşmüş olup, hesap numaralarına destek olmak isteyen vatandaşlar bağışta bulunabilecek. Elden para alınmayacaktır, tüm yardımlar hesap numarasına yatırılacaktır. Çorlu Devlet Hastanesi’nde yoğun bakım ünitelerinde solunum cihazına (ventilatör) ihtiyacı olması bakımından kampanya başlatılmıştır. Hastalarımızın daha iyi hizmet almalarını teminen en az beş adet solunum cihazının kazandırılmasına yönelik bölgemizde kurum kuruluş, hayırsever toplum örgütleri esnaf sanayici iş adamların, hayırsever vatandaşlarımıza ve halkımıza duyuru yapılmak suretiyle 1 Şubat 29 Mart 2019 tarihleri arasında ‘Bir Nefes de Siz Olun’ yardım kampanyası başlatılmıştır.”dedi.

Odamız Yönetim Kurulu Başkanı İzzet Volkan’ın da içinde bulunduğu ÇESAV Yönetim Kurulu Üyeleri’nin iştirak ettiği toplantıya, Çorlu Devlet Hastanesi Başhekimi Lütfi Çağatay Onar ve yönetimi ile basın mensupları katıldı.

YARDIM KAMPANYASI HESAP NUMARALARI

1 Şubat-29 Mart 2019 tarihleri arasında düzenlenecek olan yardım kampanyası banka hesap numaraları; Çorlu Eğitim ve Sağlık Vakfı 00158007285980255, Vakıfbank Emlak Kent Şubesi 00158007287041414

GÜNCEL
BİZE ULAŞIN Zafer Mahallesi Şehitler Cad. No:6 Çorlu Tekirdağ - Türkiye PK59850
TELEFON 0850 305 59 59
FAKS +90 282 651 35 10
E-POSTA corlutso@corlutso.org.tr
Duyurular Kurumsal Doküman Arşivi Firma Rehberi Üye Girişi Bize Ulaşın

Mail Listemize Katılın

Yandaki formu kullanarak mail listemize katılabilir,
yeniliklerden ve duyurulardan anında haberdar olabilirsiniz.