DEUTSCH ENGLISH
KEP Adresi: corlutso@hs03.kep.tr

HABERLER

Mesleki Eğitim İşbirliği Protokolü Kapsamında Çorlu İlçe Proje Yürütme Kurulu İlk Toplantısını Gerçekleştirdi

6 Şubat 2020
Mesleki Eğitim   İşbirliği Protokolü Kapsamında Çorlu İlçe Proje Yürütme Kurulu İlk Toplantısını Gerçekleştirdi

Mesleki eğitim ile reel sektörü birbirine entegre etmek amacıyla Milli Eğitim Bakanlığı ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ve TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi arasında imzalanan Mesleki Eğitim İşbirliği Protokolü hükümleri gereğince oluşturulan Çorlu ilçe Proje Yürütme Kurulu 06 Şubat 2020 tarihinde ilk toplantısını gerçekleştirdi.

Toplantıya; Odamız Yönetim Kurulu Başkanı İzzet Volkan, Tekirdağ İl Milli Eğitim Şube Müdürü İbrahim Çakal, Çorlu İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Erdoğan , Çorlu Ahi Evran Teknik ve Mesleki Anadolu Lisesi Müdürü Ümit Bilir, Odamız Yönetim Kurulu Üyesi Gönül İşbul ve Genel Sekreter İbrahim Karağöz katılımda bulundu.

Mesleki Eğitim İşbirliği Protokolü'nün eğitim sistemi ve iş dünyası için tarihi bir adım olduğunu dile getiren  Odamız Yönetim Kurulu Başkanı İzzet Volkan;  “Her ilde protokol kapsamına alınan okullar o ildeki iş dünyası ve eğitim camiası temsilcilerinin oluşturacağı Protokol Yürütme Kurulları tarafından yönetilecektir. 81 ilimize Çorlu ilçemizin de eklenmesi için büyük çaba gösterdik ve bir ilk olarak toplam 81 ile 3 ilçe eklendi. Türkiye’deki bu 3 ilçeden biri de Çorlu oldu. Amacımız Çorlumuzdaki mesleki eğitimin dinamik ve sektörün ihtiyaçları doğrultusunda tasarlanmasını sağlamaktır. Çorlu’da   Ahi Evran Teknik ve Mesleki Anadolu Lisesi, Odamız ve Milli Eğitim Müdürlüğümüz çabasıyla protokol kapsamına alındı. Öğrencilerin bu okullarda piyasanın gereklerine göre yetiştirilmesi, istihdama katılmaları, girişimci olmaları ve  bunun yanı sıra bölgemizdeki firmaların da ihtiyaçlarına göre ara eleman istihdamını verimli bir şekilde sağlaması hedeflenmektedir”  dedi.

Volkan, ayrıca okuldaki eğitim kalitesinin yükselmesine fayda sağlamak amacıyla TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi öğretim görevlilerinin de protokol kapsamında okulda ders vereceğini aktardı.

 

GÜNCEL
BİZE ULAŞIN Zafer Mahallesi Şehitler Cad. No:6 Çorlu Tekirdağ - Türkiye PK59850
TELEFON 0850 305 59 59
FAKS +90 282 651 35 10
E-POSTA corlutso@corlutso.org.tr
Duyurular Kurumsal Doküman Arşivi Firma Rehberi Üye Girişi Bize Ulaşın

Mail Listemize Katılın

Yandaki formu kullanarak mail listemize katılabilir,
yeniliklerden ve duyurulardan anında haberdar olabilirsiniz.