DEUTSCH ENGLISH
KEP Adresi: corlutso@hs03.kep.tr

HABERLER

T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Çorlu TSO´yu “Sıfır Atık Belgesi” İle Ödüllendirdi

4 Haziran 2020
T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Çorlu TSO´yu “Sıfır Atık Belgesi” İle Ödüllendirdi

Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Sayın Emine Erdoğan önderliğinde;  sürdürülebilir çevre ve sürdürülebilir kalkınma hedefi ile yürütülen “SIFIR ATIK” Projesi kapsamında  Çorlu Ticaret ve Sanayi  Odası (Çorlu TSO) “Sıfır Atık Yönetim Sistemi”  T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından “Sıfır Atık Belgesi” ile ödüllendirildi.

Çorlu TSO Yönetim Kurulu Başkanı İzzet Volkan, çevrenin korunması, kirliliğin önlenmesi ve çevre sorunlarının çözümü konusunda çok hassas olduklarını belirterek, sıfır atık projesine ilk günden bu yana büyük destek verdiklerini ifade etti.

Misyonumuz Temiz Çorlu, Temiz Çevre ve Temiz Nefes

Volkan; “Proje kapsamında Odamızdan çıkan 1,219 ton atık geri dönüşüme girerek; ülkemizde 25 ağacın kesilmesine ve 43 metreküp suyun harcanmasına engel oldu. Ayrıca 289 litre daha az petrol, 1 ton kağıt ve  6.733 kWh daha az elektrik kullanılmasını sağladı. Çorlu TSO olarak hizmet binamızda bu uygulamaya geçerek atık kutularımızı yerleştirdik ve her ay lisanslı geri dönüşüm firmasına atıklarımızı teslim ettik. Bu çalışmalarımız sonucunda da Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından verilen sıfır atık belgesini almaya hak kazandık. Emeği geçen tüm çalışma arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Doğamızı ve çevremizi koruyarak çevre kirliliğinin oluşmadan önlenmesi ve azaltılmasına yönelik bir yönetim anlayışı içerisinde misyonumuz temiz Çorlu, temiz çevre ve temiz nefes. Çalışmalarımıza bu anlayışla devam edeceğiz.” Dedi.    

GÜNCEL
BİZE ULAŞIN Zafer Mahallesi Şehitler Cad. No:6 Çorlu Tekirdağ - Türkiye PK59850
TELEFON +90 282 651 10 96
FAKS +90 282 651 35 10
E-POSTA corlutso@corlutso.org.tr
Duyurular Kurumsal Doküman Arşivi Firma Rehberi Üye Girişi Bize Ulaşın

Mail Listemize Katılın

Yandaki formu kullanarak mail listemize katılabilir,
yeniliklerden ve duyurulardan anında haberdar olabilirsiniz.