DEUTSCH ENGLISH
KEP Adresi: corlutso@hs03.kep.tr

HABERLER

TBMM Başkanımız Prof. Dr. Sayın Mustafa Şentop´tan Odamıza Ziyaret

17 Temmuz 2020
TBMM Başkanımız Prof. Dr. Sayın Mustafa Şentop´tan Odamıza Ziyaret

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanlık görevine yeniden seçilen Prof. Dr. Mustafa Şentop, Çorlu Ticaret ve Sanayi Odası’nı (Çorlu TSO) ziyaret ederek Çorlu iş dünyası ile bir araya geldi.

Prof. Dr. Mustafa Şentop’u Yönetim Kurulu Başkanımız İzzet Volkan, Meclis Başkanımız Erdim Noyan ile Meclis Üyelerimiz, Komite Başkanlarımız ve Genel Sekreter İbrahim Karağöz karşıladı.

Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, AK Parti Tekirdağ Milletvekilleri Mustafa Yel, Çiğdem Koncagül, Çorlu Kaymakamı Cafer Sarılı, AK Parti 26. Dönem Milletvekili Metin Akgün, Çorlu İlçe Emniyet Müdürü Serdar Kurtoğlu, AK Parti İl Başkanı Mestan Özcan, İlçe Başkanı Yavuz Uylaş ve Trakya Oda – Borsa Başkanları ziyarete iştirak ettiler.

Ülke Sanayisinin Lider Kenti Çorlu’dur

TBMM Meclis Başkanlığı görevine yeniden seçilmesinden dolayı Prof. Dr. Mustafa Şentop’u tebrik eden Çorlu TSO Yönetim Kurulu Başkanı İzzet Volkan yaptığı konuşmada; “Ülke sanayisinin lider kenti Çorlu’muzda sizleri tekrar ağırlamaktan büyük bir onur ve mutluluk duyuyoruz. Bugün burada Milletvekillerimiz, Protokol Üyelerimiz ve Oda Başkanlarımız Olarak Yani; Kamu-Özel Sektör temsilcileri olarak bir aradayız. Sayın TBMM Başkanımızın liderliğinde bu birlik ve beraberliğimizi yürüttüğümüz sürece bölgemiz gücüne güç katmaya ve Türkiye ekonomisinin sürükleyici gücü olmaya devam edecektir. “İfadelerini kullandı.

Bölgemizi Tanıtırken Türkiye’nin Başkenti Ankara, Sanayinin Başkenti İse Çorlu’dur Diyoruz

Volkan; “Sayın Başkanım; Odamız Türkiye'nin ilk odalarından biri olup, bugün yine tarihi günlerinden birini yaşamaktadır. Çorlu Ticaret ve Sanayi odası olarak; hızla gelişmekte olan Çorlumuzun; Odamıza getirdiği ve getireceği büyük mesuliyetlerin bilincindeyiz. İkinci kez Meclis Başkanı seçilmenizin ardından Çorlumuzda bölgemizin kamu ve özel sektör temsilcileri ile buluşmanız birlikte çalışma gayreti gösteren bizler için enerjimizi artıran çok önemli bir gelişmedir. Tüm çalışmalarımızda amacımız; Çorlumuza en iyi hizmeti vererek, katma değer yaratarak en yüksek memnuniyeti sağlamaktır. Bölgemizi tanıtırken Türkiye’nin başkenti Ankara, sanayinin başkenti ise Çorlu’dur diyoruz.” Açıklamasında bulundu.

Sayın Meclis Başkanımızın Yeniden TBMM Başkanı Seçilmesinin Bölgemiz İçin Çok Önemli Bir Fırsattır

Çorlu olarak ilçemize katkı sağlamak açısından tüm kurumlarımız hep beraber Çorlu’nun ekonomisini daha ileriye götürmek için çaba harcıyoruz ifadelerini kullanan Volkan; “Odamız üyeleri ile birlikte, ortak aklın önemine inanarak, faaliyetlerini ülkemizin menfaatleri doğrultusunda sürdürmeye dün olduğu gibi, bundan sonra da devam edecektir. Sözlerime burada son verirken çalışmalarımızın daimi olması amacıyla bizleri ziyaretiniz için onur duyduğumuzu belirtir, Sayın Meclis Başkanımızın yeniden TBMM Başkanı seçilmesinin bölgemiz için çok önemli bir fırsat olduğunu tekrar hatırlatır, hepinize saygılarımı sunarım” diyerek sözlerine son verdi.

Covid – 19 Salgın Sürecini Ülke Olarak Çok İyi Bir Şekilde Yönettik

Çorlu’da bulunmaktan dolayı mutlu olduğunu ifade eden TBMM Meclis Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop; “ Bir kez daha TBMM Başkanlığı görevini yapacak olmanın mutluluğu ve gururu içindeyim. Vatanımıza ve şehrimize hayırlı olmasını temenni ederim. Çorlu gerek sanayisi gerekse konumu olarak hem ülkemiz hem ilimiz adına çok önemli bir noktada bulunmaktadır. Ülkemiz diğer dünya ülkeleri gibi zorlu bir süreçten geçmektedir. Küresel anlamda maddi ve manevi olarak oldukça zorlu bir süreç yaşandı ve halen yaşanmaya devam etmektedir. Salgını en az zararla atlatan ülkelerin başında biz geliyoruz. Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan öncülüğünde bu süreci çok iyi bir şekilde geçirdi. İş dünyasına yönelik olarak yapılan destek paketleri geleceğe bakış noktasında şirketlerin ayakta kalmasını sağlamıştır. Tabi bu süreçte halkımızda elinden gelenin en iyisini yaparak pandemi sürecini kendi içlerinde en iyi şekilde yönetmişlerdir. İnşallah en kısa zamanda tamamen salgından kurtulmuş sağlıklı günlerde tekrar bir araya geleceğiz. Burada sizlerle birlikte olmaktan çok mutlu oldum.” Dedi.

Toplantıda Meclis Üyelerimiz ve Komite Başkanlarımız sektörel bazda sorunları Şentop’a ilettiler.

Ziyaret toplu hatıra fotoğrafının çekilmesinin ardından sona erdi.

HABER GÖRSELLERİ
TBMM Başkanımız Prof. Dr. Sayın Mustafa Şentop´tan Odamıza Ziyaret
TBMM Başkanımız Prof. Dr. Sayın Mustafa Şentop´tan Odamıza Ziyaret
TBMM Başkanımız Prof. Dr. Sayın Mustafa Şentop´tan Odamıza Ziyaret
TBMM Başkanımız Prof. Dr. Sayın Mustafa Şentop´tan Odamıza Ziyaret
TBMM Başkanımız Prof. Dr. Sayın Mustafa Şentop´tan Odamıza Ziyaret
TBMM Başkanımız Prof. Dr. Sayın Mustafa Şentop´tan Odamıza Ziyaret
GÜNCEL
BİZE ULAŞIN Zafer Mahallesi Şehitler Cad. No:6 Çorlu Tekirdağ - Türkiye PK59850
TELEFON +90 282 651 10 96
FAKS +90 282 651 35 10
E-POSTA corlutso@corlutso.org.tr
Duyurular Kurumsal Doküman Arşivi Firma Rehberi Üye Girişi Bize Ulaşın

Mail Listemize Katılın

Yandaki formu kullanarak mail listemize katılabilir,
yeniliklerden ve duyurulardan anında haberdar olabilirsiniz.