DEUTSCH ENGLISH
KEP Adresi: corlutso@hs03.kep.tr

HABERLER

Odamız Tarafından Çorlu Devlet Hastanesine Kovid -19 Pcr Test Cihazı Alındı

21 Eylül 2020
Odamız Tarafından Çorlu Devlet Hastanesine Kovid -19 Pcr Test Cihazı Alındı

Odamız yeni tip koronavirüsle (Kovid – 19) mücadelede kapsamında, toplum sağlını korumak ve virüsün yayılımını engellemek amacıyla Çorlu Devlet Hastanesi’ne PCR Kovid – 19 test cihazı desteğinde bulundu.

Odamız Yönetim Kurulu Başkanı İzzet Volkan, Meclis Başkanı Erdim Noyan, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Haluk Bayındır, Yönetim Kurulu Üyeleri; Cem Tunalı ve Ertuğrul Adıgüzel’in iştirak ettiği teslim törenine; Çorlu Kaymakamı Cafer Sarılı, Tekirdağ İl Sağlık Müdürü Ali Cengiz Kalkan, Çorlu İlçe Sağlık Müdürü Ali Rıza İçel, Tekirdağ Şehir Hastanesi Başhekimi L. Çağatay Onar, Çorlu Devlet Hastanesi Başhekimi Mustafa Doğan ve Çerkezköy TSO Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Kozuva katılımda bulundu.

TEST SONUÇ SÜRESİ BİR KAÇ SAATE İNECEKTİR

Test cihazının teslim töreninde konuşan Odamız Yönetim Kurulu Başkanı İzzet Volkan yaptığı açıklamada; “Kovid – 19 vaka sayısının arttığı bu dönemde yapılan bu cihaz bağışı ile Çorlu Devlet Hastanesi’nin günlük test kapasitesi 2 kat artacaktır. Dolayısıyla bu da tanı konulan hastaların tedavisine hızlıca başlanarak bulaşma riskini azaltacak ve salgının kontrolü daha rahat sağlanacaktır. Bu cihazla bir kaç günü bulan test sonuç süresi birkaç saate inecektir. Sağlıklı bir toplum oluşmadan ekonomimiz düzgün ilerleyemeyecektir. Odamız tarafından bölgemize yapılan bu büyük hizmet sonucunda salgının en kısa zamanda kontrol altına alınıp sona ermesini umut ediyoruz. Bugüne kadar olduğu gibi bugünden sonra da kamu sağlığını dikkate alarak üzerimize düşen görevleri yerine getirmeye devam edeceğiz. Bu süreçte desteklerini esirgemeyen Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu’na teşekkürlerimi sunuyorum.  Bu salgını hep birlikte Sağlık Bakanlığı’mızın belirlemiş olduğu tedbirlere uyarak en kısa sürede atlatacağımıza olan inancım tamdır.” Dedi.

Çorlu Kaymakamı Cafer Sarılı yaptığı konuşmada cihazın son derece önemli olduğunu bu sayede hastanede yapılacak test sayısının artacağını ve kısa süre içinde sonuçların çıkacağını ifade etti.

Sarılı, başta Çorlu TSO olmak üzere cihazın alınmasında emeği geçen herkese teşekkür etti.

HABER GÖRSELLERİ
Odamız Tarafından Çorlu Devlet Hastanesine Kovid -19 Pcr Test Cihazı Alındı
Odamız Tarafından Çorlu Devlet Hastanesine Kovid -19 Pcr Test Cihazı Alındı
GÜNCEL
BİZE ULAŞIN Zafer Mahallesi Şehitler Cad. No:6 Çorlu Tekirdağ - Türkiye PK59850
TELEFON +90 282 651 10 96
FAKS +90 282 651 35 10
E-POSTA corlutso@corlutso.org.tr
Duyurular Kurumsal Doküman Arşivi Firma Rehberi Üye Girişi Bize Ulaşın

Mail Listemize Katılın

Yandaki formu kullanarak mail listemize katılabilir,
yeniliklerden ve duyurulardan anında haberdar olabilirsiniz.