ÇORLU TİCARET VE SANAYİ ODASI

EN DE

Odamız ve TOBB Meybem A.Ş. İş Birliğinde "Motorlu Kara Taşıtları Alım Satım Sorumlusu Seviye 5" Sınavı Gerçekleşti

19 Ocak 2023
Odamız ve TOBB Meybem A.Ş. İş Birliğinde  "Motorlu Kara Taşıtları Alım Satım Sorumlusu Seviye 5" Sınavı Gerçekleşti

Odamız ve TOBB MEYBEM A.Ş. iş birliğinde Mesleki Yeterlilik Belgelendirme sınavları kapsamında  "Motorlu Kara Taşıtları Alım Satım Sorumlusu Seviye 5" sınavı adayların katılımıyla 18 Ocak 2023 tarihinde Odamızda gerçekleşti.

Yazılı ve uygulamalı olarak iki aşamada gerçekleşen sınavlarda başarılı olan adaylar “Mesleki Yeterlilik Belgesi” almaya hak kazanacaklar.

Çorlu Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı İzzet Volkan; "TOBB tarafından tehlikeli ve çok tehlikeli işlerde sınav ve belgelendirme yapmak üzere kurulan MEYBEM Mesleki Yeterlilik ve Belgelendirme Merkezleri A.Ş, birçok sektörde ve meslekte Mesleki Yeterlilik Kurumu’ndan (MYK) sınav ve belgelendirme yetkisini almıştır. Buna ek olarak Sorumlu Emlak Danışmanlığı ve Motorlu Taşıtlar Alım Satım Sorumlusu sınavları da MEYBEM A.Ş tarafından Odamız iş birliğiyle ilçemizde gerçekleştirilmekte ve bu sınavlarda başarılı olanlar “Mesleki Yeterlilik Belgesi” almaya hak kazanacaklardır. Çorlu’da zorunlu, tehlikeli ve çok tehlikeli mesleklerde sınavlarımıza devam ediyoruz. Yapılan sınavlardan tüm meslek mensuplarının başarılı çıkacağını umut ediyorum. Üye firmalarımızda çalışanların Mesleki Yeterlilik Belgesi alması için Çorlu Ticaret ve Sanayi Odası olarak her türlü çalışmayı yapıyoruz ve yapmaya devam edeceğiz. Firmalarımız ve meslek mensupları bizimle iletişime geçebilirler” dedi.