ÇORLU TİCARET VE SANAYİ ODASI

EN DE

Tedarikçim Deprem Bölgesinden Projesi

21 Mart 2023

Sayın ÜYEMİZ, 

İlgi : TOBB’ nin 20.03.2023 tarihli 3245 sayılı yazısı,

İlgide kayıtlı yazıda, deprem bölgesinde sanayi, ticaret ve istihdamın yeniden canlandırılması, deprem bölgesinde faaliyet gösteren şirketlerin daha hızlı toparlanması amacıyla  "Tedarikçim Deprem Bölgesinden" projesi başlatılmıştır. Bahsi geçen proje ile özellikle büyük ölçekli şirketlerin hammadde ve yarı mamul alımlarını deprem bölgesindeki firmalardan tedarik etmesi amaçlanmaktadır. Bu kapsamda sahadan gelen talepler doğrultusunda deprem bölgesindeki satıcıları alıcılar ile bir araya getirecek çevrimiçi bir platform oluşturulmuştur. Söz konusu platformda, kayıt ve listeleme süreçleri başta olmak üzere tüm işlemler ücretsiz olarak sunulmaktadır. Söz konusu platforma https://tobbdeprem.globalpiyasa.com linkinden ulaşılabilmektedir.

Bu platform aracılığıyla;

  • Deprem bölgesindeki satıcılar, platform üzerinden ürünlerini sergileyebilmekte, sisteme kayıtlı olan şirketlerle iletişime geçebilmektedir.
  • Deprem bölgesinden alım yapmak isteyen alıcılar da, doğrudan deprem bölgesindeki (il bazında) tedarikçilere ulaşabilmekte ve deprem bölgesinden tedarik etmeyi ön gördüğü ürüne yönelik talep oluşturabilmektedir.

Bilgilerinize sunarız

Saygılarımızla

İbrahim KARAĞÖZ

Genel Sekreter