ÇORLU TİCARET VE SANAYİ ODASI

EN DE

Çorlu Ticaret ve Sanayi Odası 65. Yıl Kapsamında Düzenlediği Ödül Töreni Gerçekleşti

1 Aralık 2023
Çorlu Ticaret ve Sanayi Odası 65. Yıl Kapsamında Düzenlediği Ödül Töreni Gerçekleşti

Odamızın 65. yılı  kapsamında, ülke ekonomimize  katkı sağlayan üyelerimizin ödüllendirilmeleri için düzenlediğimiz Ödül Töreni 30 Kasım 2023 Perşembe günü Enis Sülün Konferans Salonu ve Gösteri Merkezi’nde gerçekleşti.

Çorlu TSO Yönetim Kurulu Başkanı Sn. İzzet Volkan, Meclis Başkanı  Sn.Erdim Noyan ile Meclis Üyeleri, Yönetim Kurlu Üyeleri ve Meslek Komite Üyeleri’nin hazır bulunduğu organizasyonda; Tekirdağ Valisi Sn.Recep Soytürk, Tekirdağ Milletvekilli Sn.İlhami Özcan Aygun, Çorlu Kaymakamı Sn.Murat Eren, Ergene Kaymakamı Sn.Kadir Duman, Marmaraereğlisi Kaymakamı Sn.Gökhan Gürbüzerol, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Sn.Kadir Albayrak, Çorlu Belediye Başkanı Sn.Ahmet Sarıkurt, Ergene Belediye Başkanı Sn.Rasim Yüksel, Tekirdağ Vergi Dairesi Başkanı Sn.Mustafa Taştıran, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Sn.Fahrettin Akçal, Siyasi Partilerin İl ve İlçe Başkanları ve Üyeleri, İl ve İlçe Protokolü, Oda ve Borsa Başkanları ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Odamız Üyeleri ve Basın Mensupları katılımda bulundu.

Odamız  tanıtım filmi ile başlayan organizasyonda; Çorlu TSO Meclis Başkanı Erdim Noyan, Yönetim Kurulu Başkanı İzzet Volkan, TOBB Yönetim Kurulu Üyesi ve Tekirdağ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Cengiz Günay, Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Cumhuriyet Halk Partisi Tekirdağ Milletvekili İlhami Özcan Aygun, Tekirdağ Valisi Recep Soytürk konuşmalarını gerçekleştirdiler.

Törende; 2022 yılı İSO 500 Büyük Sanayi Kuruluşu Listesinde Yer Alan Üyelerimize, Bünyesinde  Ar-Ge Merkezi Olan Üyelerimize, 2022 yılı  yüksek düzeyde Kurumlar Vergisi ödeyen üyelerimize, yüksek düzeyde İhracat Yapan üyelerimize,   En çok İstihdam Sağlayan üyelerimize, En çok kadın istihdam eden  üyelerimize, En çok engelli istihdam eden üyelerimize, çevreye saygı onur ödülü ve Enis Sülün Konferans Salonu ve Gösteri Merkezi’nin inşaat aşamasında ve yapımında emeği geçenlere plaket ödülleri takdim edildi.

“Bölgemiz, Türkiye'nin Sanayi Üretimi ve Ticaret Hacmi Açısından En Hızlı Gelişmekte Olan Bölgesidir”

Çorlu TSO Meclis Başkanı Erdim Noyan konuşmasında; Odamızın faaliyet alanı olan; Çorlu, Ergene ve Marmaraereğlisi'nde ödedikleri vergi,  sağladıkları istihdam  ihracat ve teknolojik üretimle bölgemiz ve ülke ekonomisine değer katan üyelerimizi takdim etmek amacıyla düzenlediğimiz ödül törenimize hepiniz hoş geldiniz. Çorlu TSO, üyelerine ve topluma faydalı çalışmalarıyla ulusal ve uluslararası alanda başarılı olmayı kendine vizyon edinmiş bir kurum haline gelmiştir. Bölgemiz, Türkiye'nin sanayi üretimi ve ticaret hacmi açısından en hızlı gelişmekte olan bölgesidir. Gelişimle birlikte, buna liderlik etmekte olan odamızın görev ve sorumlulukları da artmaktadır. Organizasyon, toplantı, seminer, kongre, konferans  ve diğer etkinlikler için sizlerin hizmetine sunduğumuz tüm donanımlara sahip bu modern ve teknolojik konferans salonumuzda sizle buluşmaktan büyük bir mutluluk duyuyoruz. Güçlü ulaşım bağlantıları, önemli sanayisi, iş olanakları ve stratejik öneme sahip bölgemiz,  1.000'e yakın sanayiciye ev sahipliği yapmakta,  100 binden fazla insana istihdam sağlamaktadır. Bu başarı, siz değerli üyelerimizle birlikte ortak çalışmalarımızın sonucunda meydana gelmiştir. Çorlu Ticaret ve Sanayi Odası üyeleri ile birlikte, ortak aklın önemine inanarak, faaliyetlerini ülkemizin menfaatleri doğrultusunda sürdürmeye dün olduğu gibi, bundan sonra da devam edecektir.  Dünya ile zor şartlar altında rekabet ederek ülke ekonomimize katkı sağlayan tüm üyelerimizi, yöneticilerini ve  Çalışanlarını bu vesile ile bir kez daha kutluyor ve tebrik ediyorum. Yaptıkları istihdamla, Ar-Ge ve İnovasyon odaklı üretimleri ile, ödedikleri vergilerle, ülkemizi yurt dişi pazarlarda en iyi şekilde temsil ederek ekonomimize kazandırdıkları dövizle bizleri yurt içinde ve yurtdışında gururlandıran üyelerimize, odamız adına şükranlarımızı sunuyorum” dedi.

Odamız Geçmişte Bıraktığı 65  Yıl İle Birlikte Bölgemizin ve Ülkemizin Gelişimi İçin Çok Kıymetli Bir Rol Oynamıştır”

Çorlu TSO Yönetim Kurulu Başkanı İzzet Volkan konuşmasında; “Bugün Odamızın 65. yılında, Cumhuriyetimizin 100. yılında sizleri bölgemizin en modern ve en kabiliyetli konferans salonunda ağırlamaktan çok büyük gurur duyuyorum. Çorlu TSO geçmişte bıraktığı 65 yıl ile birlikte bölgemizin ve ülkemizin gelişimi için çok kıymetli bir rol oynamıştır. Biz Çorlu TSO olarak bugün Türkiye’de akreditasyonda 5 yıldızlı A Sınıfı Oda, hatta son yapılan denetimlerde Türkiye birincisi olabiliyorsak, bu 65 yıldır bizlerin olduğu koltuklarda çok kıymetli görevler yaparak Odamızın ve bölgemizin bugüne gelmesini sağlayan, hem çalışma arkadaşlarımız, hem meclis başkanlarımız, meclis üyelerimiz ve yönetim kurulu üyelerimiz sayesinde oldu. Bu bilinçle hepsine, bölgemizin kalkınmasında emeği geçenlere,  teşekkür etmek istiyorum” dedi.

İzzet Volkan; “Tekirdağ’ımız Türkiye’de sanayi elektriği ve doğalgazı tüketiminde 4. ve 5. şehir konumunda. Bu gösteriyor ki Tekirdağ’ımız, Türkiye’deki en büyük 5 sanayi kentinden bir tanesi. Her ne kadar bunları devlet verilerinde, şirket merkezlerinin burada olmamasından dolayı gösteremiyor olsak da; ülke ekonomisine kattığımız değeri farklı rakamlarla çok net bir şekilde ortaya koyabiliyoruz. Bu mücadele kolay olmuyor, bu töreni de ondan yapıyoruz. Bizim iş dünyamız sadece ülkemizdeki diğer rakiplerle değil; dünyadaki rakipleriyle durmadan gelişerek, yeni rekabet koşullarında çok büyük mücadeleler vererek başarılı olmaya çalışıyorlar. Binlerce insanı çalıştırmak, yüksek vergi vermek, bölgemizin ihtiyaçlarına ve ülkemizin ihracatına katkıda bulunmak gerçekten bölgeye yapılabilecek en büyük hizmetlerden bir tanesi. Biz de Çorlu TSO olarak bölgemizde hem bölgemize hem de ülkemize güç veren iş insanlarımıza bugün teşekkür etmek için onların verdiği mücadelede onların yanında olduğumuzu gösterebilmek için bu organizasyonu düzenledik. Bundan sonra da işimiz hiç kolay olmayacak. Üretim yapmak, istihdam etmek bugüne kadar yeterliydi ancak yeni dünyada maalesef bunlar yeterli değil. Çevre, yeşil dönüşüm, dijital dönüşüm, rekabete ayak uydurma, doğru istihdamı doğru bir şekilde işletmelerimizde kullanabilme, gerçekten önümüzde çok büyük riskler ve fırsatlar doğurabiliyor. Ama şunu çok iyi biliyoruz Türk iş dünyası gerçekten çok kabiliyetli, çok hızlı adapte olabilen ve tüm dünyada rekabetin gerektirdiğinin en iyisini yapabilecek boyutta. İnşallah önümüzdeki dönemde buradaki ödül törenimizde çok daha fazla kurumumuza sadece Türkiye’deki değil dünyadaki başarıları için de ödül veriyor olacağız. Hem ödül alacak firmalarımıza hem de bugün onları yalnız bırakmayan üyelerimize kıymetli protokolümüze ve vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

“65. Yıl Dönümüzü Kutluyor, Bütün Sanayicilerimizi Tebrik Ediyor”

Tekirdağ Valisi Sayın Recep Soytürk konuşmasında; “Bugün sabah Çerkezköy’de bir programdaydım. Tekirdağ’daki en keyif aldığım toplantılardan bir tanesi oldu. 1989’den beri okul yaptıran 21 tane hayırseverle kahvaltıda bir araya geldik. Her birine birer “Teşekkür Belgesi” verdik. Sizden Allah razı olsun. Bu ilçeye katkı sağlamışsınız önemli hizmet etmişsiniz, çocuklarımızın eğitimi için bir adım atmışsınız. Size şükranlarımızı sunuyoruz dedik. Programda çok heyecanlandım, çok keyif aldım. Çerkezköy’deki hayırseverler nezdinde Tekirdağ’da hayırsever olan tüm vatandaşlarımıza şükranlarımı arz ediyorum. Okul elbette çok önemli, ikili eğitimi ortadan kaldırmalıyız. Bu anlamda hemen hemen bütün okulları Milli Eğitim Bakanlığının kaynakları ile yapabilecek durumdayız. Anaokulları ile ilgili hazırlıklarımız var. Anaokullarında bağışçı bulmak daha kolay çünkü miktar daha düşük. İki tane vekilimiz var, isimlerini vermeyeceğim ama iki tane güzide vekilimiz bu anaokullarından birer tanesini yapmayla ilgili gönüllüler. Şimdiden onlara teşekkür ederim. İnşallah tez zamanda protokolü imzalarız. Bir başka ilgi alanım sanayi. Sanayicilerimizin sorunları var, bide sanayicimizden kaynaklı sorunlar var. Sanayici çok önemli bir şey yapıyor. Bir kere istihdam sağlıyor, ihracat yapıyor, döviz getiriyor. İki özel firma tanıdım bu kısa süre içerisinde cari açığı kapatacak Türkiye’de başka bir yerde üretilmeyen sadece yurtdışından gelen ürünleri yapmayla ilgili çabası var. Bunları yaptığı takdirde yaklaşık 500 milyon dolar cari açık kapatılacak. Bu durum beni çok heyecanlandırıyor, acayip saygı duyuyorum. Onların sorunları ile ilgili nasıl yardımcı olabilirim diye görüşüyorum, konuşuyorum. Buradan sanayicilere bir açık çek vermek istiyorum. Mevzuat içerisinde ve vicdana sığan her türlü talebinizi yapmakla kendimi mükellef kılıyorum. Yasal ve vicdana sığan her türlü talebinizi hızlandırmak, Valilik nezdinde, Bakanlık nezdinde takip etmeyi bir görev olarak biliyorum. Elimden geldiğince katkı sağlamak istiyorum. Ticaret ve Sanayi Odası Başkanımıza ve Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanına teşekkür ediyorum. 65. yıl dönümüzü kutluyor, bütün sanayicilerimizi tebrik ediyor, hepinize saygılar sunuyorum.” dedi.

“Ülkemizin Ekonomik Dinamiklerini Şekillendiren ve Geliştiren Çorlu Ticaret ve Sanayi Odası, 65 Yıldır Bölgesel Kalkınma ve Ülke Ekonomisine Katkı Sağlama Konusundaki Kararlılığını Sürdürmektedir”

Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt konuşmasında; “Öncelikle, Çorlu Ticaret ve Sanayi Odası'nın 65. yılını kutlama şerefine eriştiğimiz bu özel gecede sizlerle bir arada olmaktan büyük bir memnuniyet duyduğumu ifade etmek istiyorum. Ülkemizin ekonomik dinamiklerini şekillendiren ve geliştiren önemli aktörlerden biri olarak Çorlu Ticaret ve Sanayi Odası, 65 yıldır bölgesel kalkınma ve ülke ekonomisine katkı sağlama konusundaki kararlılığını sürdürmektedir. Trakya bölgesinin en büyük ve potansiyeli en yüksek kenti olarak kabul edilen, Tekirdağ ilinin başatı konumunda olan, sadece tarihî ve kültürel zenginlikleriyle değil, aynı zamanda güçlü ekonomik potansiyeliyle de öne çıkan bir şehir olan Çorlu’muz, hem bölge hem de ülke ekonomisinde son derece önemli bir konumda yer almaktadır. Tekirdağ'ın ve elbette ki Çorlu’nun gayri safi millî hâsılaya olan katkısı, ülkemizin ekonomik büyümesine önemli bir ivme kazandırmaktadır. İnanıyorum ki bu başarı, şehrimizin girişimcilerinin ve iş dünyasının, sürdürülebilir büyüme ve kalkınma hedeflerine olan bağlılığının bir yansımasıdır. Ülkemizin ekonomik performansına katkı sağlayan işletmeler arasında yer alan odamıza üye iş insanlarımız, sadece kendi başarılarıyla değil, aynı zamanda yerel ve ulusal ekonomiye olan duyarlılıklarıyla da öne çıkmaktadır. Vergi mükelleflerinin, yüksek düzeyde ihracat yapan firmaların, en çok istihdam sağlayan firmaların, çevreye duyarlı firmaların ve özellikle de kadın ile engelli istihdamı konusunda duyarlılık gösteren firmaların ödüllendirileceği bu özel gecede iş insanlarımız, sadece finansal başarılarıyla değil, aynı zamanda topluma ve çevreye duyarlı projeleriyle de örnek teşkil etmektedir. Ödül alacak tüm firmalarımızı şimdiden canı gönülden kutluyorum. Odamızın değerli yönetim kurulu başkanı, her zaman iyi ilişkiler kurduğum Sayın İzzet Volkan ve Meclis Başkanı Sayın Erdim Noyan nezdinde, kurullarda ve komitelerde görev alan tüm yöneticiler, tüm oda üyeleri ve Çorlu’muza katkı sağlayan tüm esnaf ve sanayicilerimize, kıymetli girişimcilerimize; ülkemiz ve şehrimize ekonomik katkı sağladıkları için bu şehrin belediye başkanı olarak tüm Çorlulular adına en içten dileklerimle teşekkür ediyorum. Bu vesileyle; memleketimizin ve şehrimizin daha iyi bir ortak gelecek hedefine önemli katkılar sağladığından emin olduğum Çorlu Ticaret ve Sanayi Odamızın 65. kuruluş yıl dönümünü kutluyor, başarılarının devamını diliyorum. dedi.

 

“Çorlu TSO’nun Çalışmalarıyla ve Yaptığı Projelerle İftihar Ediyoruz”

TOBB Yönetim Kurulu Üyesi ve Tekirdağ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Cengiz Günay  konuşmasında; Çorlu TSO’nun 65. kuruluş yıl dönümü kapsamında düzenlediği ödül töreninde sizlerle birlikte olmaktan büyük bir memnuniyet duyuyorum. Sizleri TOBB Yönetim Kurulu adına gönül dolusu muhabbetle selamlıyorum. Başkanımız Sn. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun selam ve sevgilerini iletiyorum sizlere. Çorlu’nun gelişmesi ve kalkınması için durmadan çalışan Çorlu’daki tüm girişimcilerimizi yürekten kutluyorum. 65 yılda; Çorlu TSO’nun bugünlere gelmesinde emeği olan mevcut başkanımız İzzet Kardeşim başta olmak üzere, bugüne kadar görev yapmış tüm başkanlarımızı, meclis üyelerimizi ve çalışanlarımızı yürekten kutluyor, ebediyete intikal etmiş, şu an ödül töreninin yapıldığı bu salona ismi verilen, rahmetli Başkanımız Enis Sülün ağabeyimi de saygıyla anıyorum. Çorlu; Türkiye sanayisinin gözbebeği, adeta lokomotifi Trakya’mızın, Türkiye’mizin en gelişmiş ilçesidir. Ayrıca Türkiye'nin 4. büyük sanayi kenti Trakya’mızın tek havalimanı da Çorlu’da 5 OSB’miz, 1 serbest bölgemiz var. Çorlu, Trakya’nın çekim merkezi. Çorlu’nun ülkemiz ekonomisi ve sanayine katkılarından dolayı gurur duyuyoruz. Çorlu ekonomisinin bugünlere gelmesinde şüphesiz Çorlu TSO’nun payı büyüktür. Çorlu TSO kurumsal anlamda çok ileri noktalara geldi. Akredite Oda – hem de A sınıfı, yani en üst seviye. Geçtiğimiz hafta EFQM Mükemmellik Belgesi de aldılar. Hizmet kalitesini devamlı artırdıklarını kanıtladılar. Çorlu TSO artık Avrupa standartlarında bir Oda. Sizlerin ihtiyaç duyduğu alanlarda hizmet veriyor. Çorlu TSO’muzun çalışmalarıyla ve yaptığı projelerle iftihar ediyoruz. Oda Başkanımız İzzet Kardeşim ve ekibi devraldığı bu bayrağı çok daha ileriye taşıdı, taşımaya da devam ediyor. İzzet Kardeşimle, Başkanımız Sn. Hisarcıklıoğlu’nun liderliğinde TOBB’da da birlikte çalışıyoruz. Hem kendisini ve hem de Meclis Başkanımız Erdim Noyan başta olmak üzere, Oda Yönetimini, Meclisini ve personelini, tüm bu özverili çalışmaları ve başarıları için kutluyor, tebrik ediyorum” dedi.

“Ülke Ekonomisine Katkı Sağlayan Üyelerimizi Kutluyorum”

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak konuşmasında; “Çorlu Ticaret ve Sanayi Odamızın 65. kuruluş yıl dönümü çerçevesinde ödül töreninde sizlerle bir arada  olmanın mutluluğunu yaşıyorum.  Ülke ekonomisine katkı sağlayan üyelerimizi kutluyorum. Yapılan konferans salonuyla gurur duydum. Ben öncelikle Çorlu Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı İzzet Volkan’a  ve Meclis Başkanı Erdim Noyan’a başarılarının devamını diliyorum. Tekirdağ’ımızı çok güzel günler bekliyor. Yeter ki birlik olalım” dedi.

“Enis Sülün Konferans Salonu ve Gösteri Merkezi’nde Emeği Geçen ve Adının Yaşatılması Konusunda Emek Veren Tüm Yönetim Kurulu’na Teşekkür Ediyorum”

Bu gün  Çorlu TSO’nun 65. kuruluş yıl dönümünde sizlerle beraberiz. Çorlu Ticaret ve Sanayi Odası’nda kurulduğu günden bu yana emeği geçenlere, ebediyete intikal eden ne kadar büyüğümüz varsa saygıyla eğiliyorum. Sayın Enis Sülün’ü ayrı bir yere koyuyorum. Mekanı cennet olsun diyorum. Enis Sülün Konferans Salonu ve Gösteri Merkezi’nde emeği geçen ve adının yaşatılması konusunda emek veren tüm Yönetim Kurulu’na teşekkür ediyorum. Tekirdağ’ı Türkiye’nin parlayan yıldızı yapmak için hep birlikte mücadele edeceğiz. Bugün ödül alacak tüm firmaları başarılarından dolayı yürekten kutluyorum” dedi.

HABER GÖRSELLERİ
Çorlu Ticaret ve Sanayi Odası 65. Yıl Kapsamında Düzenlediği Ödül Töreni Gerçekleşti
Çorlu Ticaret ve Sanayi Odası 65. Yıl Kapsamında Düzenlediği Ödül Töreni Gerçekleşti
Çorlu Ticaret ve Sanayi Odası 65. Yıl Kapsamında Düzenlediği Ödül Töreni Gerçekleşti
Çorlu Ticaret ve Sanayi Odası 65. Yıl Kapsamında Düzenlediği Ödül Töreni Gerçekleşti