ÇORLU TİCARET VE SANAYİ ODASI

EN DE

Türkiye-Özbekistan İş Forumu, 5 Haziran 2024

27 Mayıs 2024

SAYIN ÜYEMİZ,

İlgi: TOBB ‘nin 23.05.2024 tarih ve   5169 sayılı yazısı,

 

İlgide kayıtlı yazıda; Ülkemizde gerçekleştirilecek olan Türkiye-Özbekistan Yüksek Düzeyli Stratejik İşbirliği Konseyi (YDSK) 3. Toplantısı münasebetiyle, 5 Haziran 2024 Çarşamba günü saat 14:30'da Birliğimiz tarafından TOBB İkiz Kuleler Ankara'da Türkiye-Özbekistan İş Forumu düzenlenecektir.

Cumhurbaşkanı Yardımcımız Sayın Cevdet Yılmaz ve Özbekistan Başbakan Yardımcısı Jamshid Kuchkarov'un teşrifleri ile iki ülkeden ilgili Bakanların iştirakiyle gerçekleştirilmesi planlanan söz konusu İş Forumuna, kamu kurum ve kuruluşları, farklı sektörlerde faaliyet gösteren iş insanlarının katılımı öngörülmekte olup, iki ülke arasındaki iş ve yatırım imkânlarının değerlendirilmesi beklenmektedir.

Özbekistan özel sektör heyeti deri ürünleri/ayakkabı, mobilya, tekstil, elektronik cihazlar (televizyon, buzdolabı, klima, mutfak ev aletleri gibi) ve inşaat malzemeleri alanında faaliyet gösteren firmalardan oluşacak olup, söz konusu firmalarla forum öncesinde 13:00-14:30 saatleri arasında ikili görüşmeler yapılacaktır.

 Bu çerçevede, forum programı ve Özbek firma listesi bilahare iletilecek olup, katılmak isteyen firma ve kurum temsilcilerinin 4 Haziran 2024 saat 13:00'e kadar https://anket.tobb.org.tr/#/anket/turkiye-ozbekistan-is-forumu-2bağlantıda yer alan kayıt formunu doldurmaları gerekmektedir.

 

Detaylı bilgi için:

Sena NAMLI BİNGÜL, Uluslararası İlişkiler Müdürlüğü

Tel: 0312 218 22 22

E-posta: [email protected]

Bilgilerinize sunarız
Saygılarımızla

İbrahim KARAĞÖZ
Genel Sekreter