ÇORLU TİCARET VE SANAYİ ODASI

EN DE

T.C. Tekirdağ Valiliği İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Çorlu TSO İş Birliğinde Düzenlenen Mesleki Eğitim İş Birliği Protokolü Gerçekleşti

31 Mayıs 2024
T.C. Tekirdağ Valiliği İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Çorlu TSO İş Birliğinde Düzenlenen Mesleki Eğitim İş Birliği Protokolü Gerçekleşti

T.C. Tekirdağ Valiliği İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Çorlu Ticaret ve Sanayi Odası iş birliğinde düzenlenen Mesleki Eğitim iş birliği protokolü gerçekleşti.

İmza törenine; Çorlu Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Sayın İzzet VOLKAN, Tekirdağ İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Ersan ULUSAN,  Müdür Yardımcısı  Sayın Abdullah NAİR, Çorlu İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Hüseyin ERDOĞAN ve  Çorlu TSO Genel Sekreteri Sayın İbrahim KARAĞÖZ katılımda bulundu.

Çorlu Ticaret ve Sanayi Odası, Tekirdağ İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde düzenlenen protokol ile; bölge ve ülke ihtiyaçlarına göre Çorlu, Ergene ve Marmaraereğlisi ilçelerinde bulunan Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü’ne bağlı okul/kurumlarda eğitim gören öğrencilerin  sektörün nitelikli insan gücü ihtiyacını karşılamaya yönelik yetiştirilmelerini sağlamak amaçlanmaktadır. Ayrıca; Öğrencileri okulda ve  işletmelerde istihdam odaklı olarak yetiştirmek, mezun olduğu alanlarda nitelikli ve sürdürülebilir şekilde istihdamını sağlamak ve öğretmenlerin alan yeterliliklerinin artırılmasına katkı sağlanacaktır.